Топ |
Мектепалды даярлық |
Пән атауы |
Қазақ тілі |
Өтпелі тақырып |
Қош келдің, Алтын күз! |
Тақырыпша |
Күз сыйы |
Сабақтың мақсаты |
Тақырыптық сөздерді дұрыс айтады, олармен қысқа сөйлемдер құрастырады, жемістерді сипаттайды. |
Лексикалық минимум |
Жемістер, алхоры, алма, алмұрт, шабдалы, ағашта өседі |
Құндылықтарға баулу |
5- құндылық.Жалпыға бірдей еңбек қоғамы |
Кірістірілген сабақ |
Жапсыру |
Алдыңғы білім |
Көкөністер |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы Психологиялық ахуал туғызу 1 мин |
( топта ынтымақтастық атмосфера қалыптасады) Армысың, Алтын күн! Армысың, Көк аспан! Армысың, Жер –Ана! Армысыңдар, достарым! |
|
1 мин |
|
|
Қызығушылықты ояту кезеңі
5 мин
5 мин
|
1.Жұппен жұмыс әдісі «Бау –бақшаға көкөніс отырғызамыз» Д/О Балалар қима қағаздардың ішінен көкөністерді таңдап, бақшаға отырғызады. Аяқтаған соң, қандай көкөністер отырғызғанын айтады Дескриптор : жұппен жұмыс жасауға бейімделеді; өткен сабақта алған білімдерін бекітеді; сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақ 2.Балалар, бүгін бізге қонаққа Гауһар қуыршақ келді. Ол бізге бақшадан терген сыйын алып келді. Бұл қандай тосын сый деп ойлайсыңдар? Күз көкөністерден басқа тағы қандай сый беруі мүмкін ? /балалар жауап береді/ Ендеше балалар, біз бүгін жемістердің атттарымен танысамыз Жаңа сөздермен танысу:Жемістер, алхоры, алма, алмұрт, шабдалы, ағашта өседі Дескриптор : сұраққа жауап береді; жаңа сөздерді қайталайды; қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтады |
Интербелсенді тақта арқылы суреттерін көреді
|
Cабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 7 мин
2 мин
3 мин
|
Мнемокестемен жұмыс Шарты : кесте бойынша жемістерді сипаттау
Десктиптор: тірек сызбалар арқылыжемісті сипаттайды; түсінікпен жауап береді; тысқа сөйлем құрастырады
Сергіту сәті: Мақсаты: балаларды сергітіп алу «Алма кетті домалап» әніне қимылдар жасайды Дескриптор : Балалар сергіп алады; Көңілдері көтеріледі.
Топқа бөлу Шеңбер бойымен тұрып , «жеміс» - «көкөніс» деп кезекпен барлығы айтып шығады. Жеміс деген балалар, бір топқа, ал көкөніс деген балалар, екінші топқа тұрады. Д/О «Күз сыйын жинаймыз» «Жемістер» тобы себетке жемістерді жапсырады, ал «Көкөністер» тобы көкөністерді шелекке жапсырады. Дескриптор: жемістер мен көкөністерді ажыратады; топпен жұмыс жасайды
|
|